Pokud máte dítě s hudebním nadáním, může mít touhu učit https://www.zena.cz/rodina/nechce-se-ucit-jak-to-udelat-aby-deti-skola-bavila/r~i:article:811245/ se hrát přímo na elektrickou kytaru. Lidové školy umění jsou již na tyto přání přizpůsobené a tak není problém přihlásit vaše dítě na elektrickou kytaru. Klasická a elektrická kytara mají mnoho společného a mnoho rozdílného, a proto výuka nemůže probíhat současně. Každý nástroj se musí vyučovat zvlášť.
Ke hře na elektrickou kytaru nestačím mít jen onu kytaru, potřebujete i další vybavení a nemyslíme tím trsátko, ale elektrický zesilovač a kytarové efekty. Efekty není potřeba kupovat ihned, ale bez zesilovače se neobejdete, protože bez něho nebude mít kytara ten správný zvuk.
Pokud ale vaše dítě hra na elektrickou kytaru zaujme a bude-li se chtít hře věnovat, jsou kytarové efekty vhodným dárkem, protože je jich nepřeberné množství a každý umí se zvukem něco jiného. Vibrato, echo, dozvuky, a řadu dalších hrátek se zvukem umí jedině kytarové efekty, např. ocd distortion pedal.
Bydlíte-li v paneláku a bude-li se vaše dítě nebo dokonce vy, učit na elektrickou kytaru, tak trochu riskujete, že vás sousedi nebudou mít rádi, ale vězte, že elektrický zesilovač i kytarové efekty se dají nastavit tak jemně a slabě, že vaše sousedy rušit nebudou. A pokud budete chtít vyzkoušet kytaru na plné pecky, můžete pro sousedy uspořádat koncert. Jen si zjistěte, jestli vedle v bytě nespí někdo po noční směně.
Máte-li dítě s hudebním sluchem, měli byste ho motivovat, aby se učit hrát na nějaký hudební nástroj. Pokud ho nebude bavit vážná klasická hudba, může to zkusit rovnou na elektrickou kytaru. Učit se může ideálně na Lidové škole umění, která ho naučí nejen samotnou hru, ale dá mu i základy tzv. hudební nauky, protože i to je důležité pro všeobecný přehled v hudebním světě. Ale můžete i zvolit soukromého učitele, který vaše dítě naučí jen hru na elektrickou kytaru.