Kdy skutečně potřebujete sluneční brýle?

Kdy skutečně potřebujete sluneční brýle?


My lidé jsme živočichové, kteří se řídí především svým zrakem. Je tedy jasné, že bychom měli našim očím poskytovat nejlepší možnou péči a ochranu. K tomu nám pomáhají nejrůznější pomůcky – koneckonců, kolik lidí dnes nosí brýle či kontaktní čočky. Ovšem ty klasické dioptrické nejsou jediné, které si můžeme nasadit. Velmi populární jsou i ty sluneční, které u mnohých lidí slouží i jako módní doplněk. Zde však nacházíme poměrně závažný problém.

moderní sluneční brýle

Ten spočívá hlavně v tom, že jejich neuvážené používání nám může zrak naopak poškodit. A tyto škody se pak napravují jen velmi těžko, případně nejsou spravit vůbec. Rozhodně se tedy vyplatí vědět, kdy je vhodné si je vzít a kdy je dobré nechat je doma. Kdy tedy potřebujete sluneční brýle Luxbryle?

Jak již jejich název napovídá, jejich primárním úkolem je chránit náš zrak před ostrým slunečním světlem. Je tedy dobré vzít si je v případě, že budeme pobývat venku, kde ostře svítí Slunce. Tím své oči ochráníme před poškozením. Zde je však nutné poznamenat, že aby skutečně fungovaly, je nutné mít ty skutečně kvalitní s UV filtrem. Ty levné totiž blokují pouze světlo samotné, ale už ne to skutečně nebezpečné UV záření.

starší pán se slunečními brýlemi

S tím také souvisí pobyt na sněhu. Ten totiž za slunečních dní světlo velmi dobře odráží. To je také důvod, proč lyžaři nosí speciální tmavé brýle. I zde je však dobré vsadit na kvalitu než na cenu. V neposlední řadě je zde doba po ošetření očí, kdy se stanou mnohem citlivějšími na světlo. To může nastat i například díky zánětu spojivek, avšak některé lékařské zákroky také vyžadují, aby byly oči co nejméně namáhány. Zde je tedy dobré vzít si také sluneční brýle, neboť v tomto případě našim očím uleví. Není však asi třeba dodávat, že bychom to měli dělat pouze na doporučení našeho očního lékaře. Jinak bychom si jimi mohli ještě více ublížit, a o to nikdo z nás určitě nestojí.